Saint-Gobaini konkurss arhitektuuritudengitele 2024

Saint-Gobain Student Contest 2024
Saint-Gobain Student Contest 2024

Saint-Gobaini arhitektuuritudengite konkursist võttis käesoleval aastal osa tudengeid enam kui 224 ülikoolist ja 29 riigist. Tudengid üle kogu maailma esitasid projekte, et taaselustada Viikki objekt Helsingi kirdeosas. Võitjad kuulutati välja Saint-Gobaini korraldatud lõppvõistlusel Helsingis 10.-12. juuni 2024.

Tänavune võistlus, mille korraldas Saint-Gobain koostöös Helsingi Ülikooli ja Helsingi linnaga, palus tudengitel esitada ideid ja lahendusi neljale erinevale tsoonile Viikki krundil, mis asub Helsingi kirdeosas. Tsoonid hõlmasid nii ajutisi elamispindu tudengitele ja teadlastele kui ka püsivaid elamispindu elanikele ning ka ühiskondlikke funktsioone täitvaid pindu, keskendudes nii renoveerimisele kui ka uusehitusele.
Igal aastal on projektid keskendunud üha enam keskkonna-aspektidele, sealhulgas elutsükli hindamistele, vastates samal ajal funktsionaalsetele ja kasutajate vajadustele. Selle arhitektuuritudengite konkursi loomine oli eriline: see sai alguse Serbias 2004. aastal ning on nüüdseks kestnud juba 20 aastat. Terve põlvkond tudengeid on sellest konkursist saanud osa võtta ja kujundavad jätkusuutliku arhitektuuri tulevikku, et muuta maailm paremaks koduks.

Saint-Gobaini arhitektuuritudengite konkursS 2024

 

SELLE AASTA KONKURSI VÕITJAD:

Sellel aastal oli ka üks uus auhinna kategooria - parima Õpetaja auhind. See antakse projektile, mis sai kõikidelt osalevatelt õpetajatelt kõige rohkem hääli.
 

Esimene auhind: Sieni Park, Portugal
Sieni Park on rajatud Soome kultuurile ja meie kogukonnatundele. Projekt toob Viikki rahuliku keskkonna, ühendades kodud, töökohad ja ülikoolilinnaku. See ühendab vanu ja uusi struktuure ühtses disainis, mis põhineb kolmel aluspõhimõttel: jätkusuutlikkus, innovatsioon ja mugavus. Tulemuseks on futuristlik, pikaajaline ja madala energiatarbega projekt, mis austab ja tugineb kohalikele ökoteadlikele ehitustavadele.

Sieni Park, Portugal


 

Teine auhind: Rurban Habitat, Poola
Rurban Habitat pakub ringarhitektuuri visiooni Helsingi linnalähedases piirkonnas. Lähtudes põhimõttest -  uurida, vähendada, taaskasutada, toota ja integreerida, austab kontseptsioon olemasolevat konteksti ja kasutab kohalikke ja passiivseid lahendusi. Südamikmajade modulaarne disain soodustab kohanemisvõimet, eeltootmist ja rohelise energia tootmist. Allotsentriline disainilähenemine võimaldas luua kõigile kaasava elupaiga, mida täiendab uuenduslik loomeruum.

Rurban Habitat, Poola


 

Kolmas auhind: From Boundary To Gateway, Lõuna-Korea
From Boundary to Gateway pakub nii elanikele kui ka külastajatele loodussõbralikke kogemusi. See toob Soome loomuliku valguse ja keskkonna siseruumidesse, et muuta loodus ja valgus igapäevaseks aspektiks. Renoveeritud hoone austab algset topograafiat, parandades ühendust. Projekt kohandab vana muuseumi välinäitusteks. Kõik hooned ja vaba aja veetmise kohad suunavad inimesi looduse poole ning see projekt toimib looduse väravana.

From Boundary To Gateway, Lõuna-Korea

 

Õpilaste auhind: Eco-Habitat: Greenhouse Dorms and Urban Micro Climate, Liibanon
Greenhouse Dorms and Urban Micro Climate ühendab Helsingi talumaja pärandi kaasaegsete linnalike elementidega, sisaldades traditsioonilisi vorme ja kasvuhoonehoovi passiivseks päikesekütteks. See eesmärk on luua elanikele hubane mikrokliima isemajandava linnamudelina, kus elamukvartalid, akvapoonika, aiad, jäätmekäitlus ja muu moodustavad suletud tsüklisüsteemi. See sisaldab selliseid mugavusi nagu raamatukogu ja linnuvaatlustorn, pakkudes terviklikku säästlike linnade plaani.

Eco-Habitat: Greenhouse Dorms and Urban Micro Climate, Liibanon

 

Parima õpetaja auhind: Viikki - The Edu-Buoyancity, Malaisia
Viikki - The Edu-Buoyancity tegeleb kasvava üleujutuste murega Soomes 'Linnalise Ujuvuse' kaudu, luues bioteaduste tudengitele eluaseme järve kohal, mis toob looduse taaselustama maa ja vee, ümber ujuvate vundamentide arhitektuuri. 

Viikki - The Edu-Buoyancity, Malaisia

 

 

Rohkem infot kogu konkursi ja võidutööde kohta leiate konkursi kodulehelt Architecture Student Contest