SAINT-GOBAIN ON 2021. AASTA TIPPTÖÖANDJA

Top Employer 2021
Top Employer 2021

Juba kuuendat aastat järjest on Saint-Gobain välja teeninud üleilmse TOP EMPLOYER (tipptööandja) tiitli. Selle aunimetusega on kogu maailmas pärjatud vaid 16 ettevõtet.

 

Tipptööandja tiitlit annab välja rahvusvaheline tööandjate liit Top Employers Institute. Liit tunnustab maailma parimaid ettevõtteid, uurides muu hulgas organisatsiooni personalipoliitikat ja karjäärivõimalusi igas riigis, kus ettevõte tegutseb. Tiitel määratakse kõigepealt riigi ehk kohalikul tasandil, seejärel regiooni tasandil ning lõpuks koondtasandil ehk üleilmselt. Üleilmse tipptööandja sertifikaat antakse ettevõtetele, mis on saanud tiitli kohalikul tasandil vähemalt 20 riigis ja eri maailmajagudes.

 

Saint-Gobain sai 2021. aasta üleilmse TOP EMPLOYER tiitli tänu oma kohaliku tasandi sertifikaatidele nüüdseks juba 36 riigis – see on ühe võrra rohkem kui eelmisel aastal, mil lisandus Tšiili: Argentina, Austraalia, Austria, Belgia, Brasiilia, Kanada, Tšiili, Hiina, Colombia, Tšehhi, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, India, Indoneesia, Iirimaa, Itaalia, Jaapan, Malaisia, Mehhiko, Holland, Poola, Portugal, Rumeenia, Saudi Araabia, Lõuna-Aafrika Vabariik, Lõuna-Korea, Hispaania, Rootsi, Tai, Türgi, AÜE, Ühendkuningriik ja Ameerika Ühendriigid.

Organisatsiooni uuring tugineb igas riigis tehtavatele vaatlustele, mis hõlmavad enam kui 400 töötingimusi puudutavat praktikat, mida auditeeritakse ja mis seejärel sertifitseeritakse.

Need personalipraktikad on jagatud kuude kategooriasse: juhtimine (nende all uuritakse üldstrateegiaid tööandja perspektiivist),tööjõu planeerimine, koolitamine ja arendamine ning kaasamine (need kolm valdkonda katavad töötaja teekonda) ning viimaks ühendamine (see hõlmab teemasid, mis liidavad töötajaid ning loovad organisatsiooni kultuuri).

Saint-Gobain paistab eriti silma tänu suurepärastele saavutustele eetika ja terviklikkuse osas, aga ka juhtimise ja vastutustundliku ettevõtluse poliitika poolest, mis on viimase aasta jooksul märkimisväärselt edasi arenenud. Samuti on hakatud rohkem tähelepanu pöörama töötajate kaasamisele – mõõdetakse pühendumist ja töötajate kaasamist.

„Oleme Saint-Gobainis uhked, et saime kuuendat aastat järjest üleilmse tipptööandja tiitli. See sertifikaat on tunnustus meie 170 000 töötajale, kes on suutnud tõhusalt ja kiirelt kohaneda selle aastaga, mis tõi kaasa hulga uusi olukordi ja töömeetoteid. Soovin neid kõiki tänada. Nemad panustavad iga päev meie vastutustundliku ettevõtte poliitika arengusse,“ ütles personali vanemasepresident Claire Pedini.