SERTIFITSEERIMISSÜSTEEMID

Hoonete energiasäästlikkuse suurendamine on üks Saint-Gobaini strateegia põhiteemasid. „Rohelise disaini” lähenemisviis mitte ainult ei mõjuta positiivselt rahva tervist ja keskkonda, vaid vähendab ka tegevuskulusid ja aitab luua jätkusuutlikku kogukonda. Seega toetab ja kasutab Saint-Gobain aktiivselt olulisemaid jätkusuutlikkust soodustavaid sertifikaate.

Ümbertöötlus

Töötleme kipsi ümber uuteks kipsplaatideks, klaasi isolatsioonimaterjalideks ja kasutame jäätmeid dreenkihtidena.

LEED

Paljud Saint-Gobaini tooted vastavad sertifitseerimissüsteemile LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), mis on asutuse USA Green Building Council välja töötatud hindamissüsteem projekteerimisele, ehitamisele ja elupaikade korrashoiule.

Viimaste aastate jooksul on üks firma tütarettevõte, Saint-Gobaini Glass, toonud turule kõige kõrgetasemelisemad energiatõhusad klaasikatted, mis on mõeldud fassaadidele, katuse- ja igat tüüpi ehitiste akendele. Nende kõrgefektiivsete lamineeritud klaastoodete muljetavaldavad näitajad hõlmavad soojusisolatsiooni, nähtava valguse läbilaskvust ja päikesefaktorit, mille põhjal on osa neist saanud LEED-akrediteeringu.

BREEAM

Keskkonnaohutuse sertifitseerimiskava BREEAM (Buliding Research Establisment’s Enviromental Assessment Method) loodi Suurbritannias 1990. aastal. Tänapäeval on see maailma suurim hoonete sertifitseerimissüsteem.

Saint-Gobaini lahendusi (näiteks klaastooteid) on kasutatud paljudes BREEAM-i sertifitseeritud hoonetes ja ettevõte püüab olla jätkusuutlike elukeskkondade alal teenäitajaks, kasutades kolme tipptaseme astet: energiatõhususe saavutamine hoonete energiavajaduse vähendamise teel, hoone kasutajate mugavus – ja keskkonnaalane vastutustunne, viies läbi toodete elutsükli hindamist.

DGNB

DGNB sertifitseerimissüsteem (Deutsche Geshellschaft für Nachhaltiges Bauen) loodi Saksamaal, kuid nüüd on see kasutusel paljudes riikides. Sertifikaat antakse hoonetele, mis vastavad konkreetsetele nõuetele, mis puudutavad keskkonda, sotsiaalküsimusi, protsessi ja tehnilist kvaliteeti. Lühidalt öeldes on need jätkusuutlikud ehitised.

 

Saint-Gobaini tooted ja materjalid vastavad rangeimatele keskkonnastandarditele, sobides suurepäraselt ja olles laialdaselt kasutusel DGNB sertifikaadiga hoonetes. Nende toodete hulgas on BioCleani klaas, mida tänu spetsiaalsele kattele on kerge puhastada, kasutades minimaalselt vett ja pesuvahendit.