Eesti tudengid saavutasid kolmanda koha Saint-Gobain’i rahvusvahelisel tudengite arhitektuurikonkursil „Multi-Comfort House Student Contest“

Juuni alguses toimus Madridis 13. Saint-Gobain grupi poolt korraldatav rahvusvaheline arhitektuurikonkurss Multi-Comfort House Student Contest. Tudengitele suunatud võistluse ülesandeks oli Madridi Gran San Blas piirkonda jääva kommuuni urbanistlik uuendamine. Võistlus toimus koostöös Madridi linnavalitsusega.

19/07/2017

Arhitektuurikonkursi eesmärgiks oli loovalt rakendada ja levitada energiasäästlikkuse ning  erinevate mugavustasandite (soojus, akustika, valgus, õhukvaliteet) ideid. Võistlejatel oli ülesandeks luua keskkondi, mis lähtuksid linnaruumi terviklikust, säästlikust ja arhitektuuri jätkusuutlikust lahendusest ning vastaksid samal ajal MAD-RE ja Saint-Gobaini Multi-Comfort´i kriteeriumidele, aga ka Madridi kliimatingimustele ja piirkondlikule eripärale.

Võitluse esimesest voorust võttis osa ca 1800 üliõpilast 90 riigist ja enam kui 200 ülikoolist. Teise vooru jõudis 54 tööd 27 ülikoolist.

Eesti tudengid Priit Rannik ja Annika Laidroo TTÜ Arhitektuuri ja Urbanistika Akadeemia 4. kursuselt saavutasid konkursil kolmanda koha.

Võidutöö autorid olid Laura Ivane ja Inese Gusta Riia Tehnikaülikoolist ja teise preemia võitis Alina Holovatiuki töö Ukrainast.

TTÜ Arhitektuuri ja Urbanistika Akadeemia neljanda kursuse üliõpilased koostasid kursusetööna ühtekokku 9 võistlustööd (kaheliikmelised tiimid, juhendajad Irina Raud ja Emil Urbel), millest rahvusvahelisse teise vooru jõudis kaks: Priit Ranniku ja Annika Laidroo ning Allar Esko ja Mariann Kruuse töö.

Palju õnne tublidele TTÜ arhitektuuritudengitele!

Järgmine ehk juba 14. Multi-Comfort arhitektuurikonkurss toimub 2018. aastal Dubais. Kutsume  osalema!

Vaata lähemalt konkursi ametlikult kodulehelt: http://www.isover-students.com