Tervishoid ja biomeditsiin

Saint-Gobain varustab meditsiinitoodete tööstust tipptasemel plastmaterjalide ja komponentidega, millel on väga palju rakendusvõimalusi.

Saint-Gobain valmistab materjale kõige kriitilisemate meditsiiniliste rakenduste tarbeks. Selles segmendis on väga oluline tagada töökindlus, ohutus ja vastavus kõige rangemate standardite nõuetele. Kontsern tegeleb toodete väljatöötamise ja arendamisega jätkusuutlike elukeskkondade loomiseks, mis aitavad parandada siseõhu kvaliteeti ning seeläbi elanike tervist.

KÕRGEFEKTIIVSED PLASTMATERJALID TERVISHOIUSÜSTEEMILE

Haiglad, farmaatsiatööstus ja teaduslaborid: Saint-Gobaini tooted on kasutusel kogu meditsiinisektoris.

Saint-Gobain töötab välja spetsiaalselt meditsiinivaldkonnale mõeldud kõrgefektiivseid plastmaterjale. Kontsern ja eelkõige selle bioteaduste äriüksus on farmaatsia-, meditsiini- ja biotehnoloogiatööstuses üks maailma juhtivaid polümeerkomponentide tootjaid.

Väljatöötatud materjalid, millel on ainulaadsed blokeerivuse ja bioühilduvuse näitajad ning mis võimaldavad hapniku edastamist, on kasutusel ka teaduslaborites ja vaktsiinide suurtootmises. Neil ühekordselt kasutatavatel lahendustel on suur kasvupotentsiaal, kuna neid kasutatakse aina enam roostevabast terasest süsteemide asemel.

Saint-Gobain keskendub läbimurdelistele uuendustele nii materjalide kui ka protsesside osas. Kontserni põhimõte on ka teha arendustegevuses algusest peale koostööd farmaatsiatööstuse suurtootjate ning -klientidega, kuna iga uus ravim tähendab uut protsessi, milles kasutatakse uusi komponente.

SAINT-GOBAINi LAHENDUSED

PLASTMATERJALID

Kontsern töötab välja kõrgefektiivseid plastmaterjale biotehnoloogia-, farmaatsia- ja meditsiinitööstuse jaoks. Saint-Gobain on oma kaubamärkidega Tygon®, C-Flex® ja Sani-Tech® valdkonnas uusi standardeid loov liider, pakkudes suures valikus tooteid (voolikusüsteeme, kotte jne) kõige kriitilisemate meditsiinirakenduste jaoks. Termoplastist, silikoonist, fluoropolümeeridest ja elastomeeridest vormitakse või pressitakse standardseid, aga ka eriotstarbelisi tooteid.

VÄRVITAVAD KANGAD

Ettevõtte Saint-Gobain Adfors värvitavad seinakatted on disainitud kõrgefektiivsetest kangastest, mis valmistatakse klaaskiust ja mille omadused sobivad tervishoiu seisukohast eriti hästi meditsiinirakendustesse. Novelio® Mold-X sisaldab aktiivset antibakteriaalset ainet, mis soodustab terviseohutust. Eelkõige kasutatakse seda haiglate ja kliinikute palatites, puhkeruumides ja tervishoiuasutuste ventilatsioonita ruumides. Seinakate Novelio® Clean Air parandab sisekliima tervislikkust, absorbeerides 70% lenduvatest orgaanilistest ühenditest, mis eralduvad puhastusvahenditest ja puitlaastplaatmööblist.

STSINTSILLATSIOONIMATERJALID

Saint-Gobain Crystals toodab meditsiinitööstuse tarbeks stsintillaatoreid. Need hõlbustavad ja täiustavad mõningate haiguste tuvastamist ning diagnoosimist.

LAEMATERJALID

Saint-Gobain Ecophon toodab akustilisi laepaneele, pakkudes tervishoiuasutustele kohandatud lahendusi, mis aitavad vähendada haigla töötajate ja patsientide stressi. Ka tervishoiuasutuste siseõhu kvaliteet on oluline küsimus. Sellele mõeldes töötas Saint-Gobain Gyproc oma kipsplaatide jaoks välja tehnoloogia Activ’Air®, mis töötleb siseõhku, neutraliseerides formaldehüüde – need on üks peamistest lenduvatest orgaanilistest ühenditest.