Kaitse ja julgeolek

Saint-Gobain pakub kõrgefektiivseid lahendusi nii militaar- kui ka tsiviilvaldkonna kaitse, julgeoleku, isiku- ja varakaitse lahenduste tööstusharudele.

UUENDUSLIKUD MATERJALID KAITSE- JA SÕJALISTEKS RAKENDUSTEKS

Hexoloy® sintered Silicon carbide armor.
Hexoloy® sintered Silicon carbide armor.

Ettevõte Saint-Gobain Ceramic Materials toodab Hexoloy® keraamilisi lehti, mis on valmistatud paagutatud ränikarbiidist. Need on erakordselt kõrge kulumis- ja löögikindlusega ning neid kasutatakse kuulivestides ja maismaa- ning õhusõidukite soomuskattes.

Ettevõtte Saint-Gobain Performance Plastics õhusõidukite radoomid pakuvad lahingulennukite radaritele kõige läbipaistvamat ja vastupidavamat kaitset. Täppisradoome on vaja mereseiresüsteemi, otsingu- ja päästetööde, meteoroloogilise kaardistamise ja muude õhusõidukitega tehtavate spetsiifiliste operatsioonide radarite tarbeks. Radoomid valmistatakse sageli ettevõtte Saint-Gobain Quartz Quartzeli kiust.

Saint-Gobain Performance Plastics toodab ka lennundussüsteeme toetavaid, maapinnal asuvaid radoome. Radoom RAYDEL® kaitseb antennisüsteeme, säilitades samas optimaalse elektromagnetilise jõudluse. RAYDEL®-i toode on jäikade konstruktsioonidega võrreldes märgatavalt parem, kuna selles pole vaja raami ega poltidega paneele, mis häirivad raadiosagedustel sidet. See on ühes tükis ja kuna tihenduskohad puuduvad, jääb see alatiseks veekindlaks.

Ettevõte Saint-Gobain Crystals toodab sõjaväe sõidukite kaitsmiseks läbipaistvat safiirklaasi. Need aknad ja esiklaasid on tehtud suurtest safiirlehtedest, mis on lamineeritud mitme klaasi- ja polükarbonaadikihiga. Need peavad vastu liivast tingitud abrasioonile ja rakettide väljatulistamisega kaasnevatele söövitavatele gaasidele.

TURVAKLAASIDE LAHENDUSED

Saint-Gobain Sully pakub aknaid ja muid suure lisandväärtusega läbipaistvaid orgaanilisi materjale lennunduse ja militaarvarustuse soomustamise, aga ka tsiviilelanike julgeolekurakenduste tarbeks. Eelkõige valmistab Saint-Gobain Sully soomusmasinatele ja mereväe laevade kaptenisildadele lamineeritud ning komposiitmaterjalist kuulikindlaid aknaid, mis peavad vastu kõikvõimalikule lahingumoonale ja mürskudele, aga ka radarile nähtamatuks muutvate katetega esiklaase ning varikatuseid sõjalennukitele.

LAHENDUSED INIMESTE JA VARA KAITSMISEKS

Vetrotech Saint-Gobain on maailmas juhtival kohal tuldtõkestava klaasi tootmises. Selle tootevalikus on klaase nii inimeste kui ka hoonete ja vara kaitsmiseks. Vetrotech tagab oma toodete vastupidavuse tulekahju korral 30 kuni 120 minutiks. Lisaks tulekaitselahendustele pakub Vetrotech ka kuulikindlat, plahvatuskindlat ja rünnakule vastupidavat turvaklaasi. Kõik need lahendused on saadaval suures mudelivalikus ja kuna neid saab kombineerida mitmesuguste lisavariantidega, on nende kasutamine väga paindlik.

Ettevõtte Solar Gard Armorcoat®-turvakiled (Saint-Gobain Performance Plastics) aitavad samuti kaitsta inimesi ja vara. Need hoiavad löögist purunenud klaasi koos, vältides kildude laialipaiskumist; kaitsevad ultraviolettkiirguse kahjuliku mõju eest ja blokeerivad sissemurdmiskatsed. Koos toonitud polüestri või peene atomiseeritud metallkihiga pakuvad need päikesekaitset, säästavad energiat ja parandavad nii visuaalset kui ka soojusmugavust.

Saint-Gobain Performance Plastics pakub keemiakaitseülikondi ONESuit®, mis on mõeldud spetsialistidele, kes puutuvad kokku kõrge riskitasemega ohtlike materjalide ja toksiliste, isesüttimisohuga tööstuskemikaalidega. Need tooted on erakordselt abrasiooni- ja punkteerimiskindlad, tagades kaitse vedelate või gaasilises olekus kemikaalide, bioloogiliste relvade ning ainete vastu. Samuti pakuvad need kõrgeima taseme tulekindlust.

Turvalisuse valdkonnas kasutatakse ettevõtte Saint-Gobain Crystals stsintsillaatoreid pagasi läbivaatuse ja kiirguse avastamise süsteemides.